Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/2518
Назва: Особливості перебігу різних форм інфекцій сечових шляхів у дітей на сучасному етапі
Автори: Водяник, А. А.
Гречуха, Є. О.
Гнилоскуренко, Г. В.
Мітюряєва-Корнійко, І. О.
Ключові слова: Інфекція сечових шляхів, гострий пієлонефрит, рецидив інфекції
Дата публікації: 2017
Видавництво: НМУ імені О.О.Богомольця, ТОВ "Видавництво "КІМ"
Короткий огляд (реферат): Інфекції сечових шляхів (ІСШ) є однією з найрозповсюдженіших бактеріальних інфекцій та причин госпітал¬ізації у дітей. Вірно встановлений діагноз та належне лікування здійснюється лікарями первинної ланки медичної допомоги, і, доволі часто, це є складним завданням, оскільки симптоми є неспецифічними. Метою даної роботи було обрано визначення особливостей перебігу інфекцій сечових у дітей на сучасному етапі. У дослідженні взяли участь 86 пацієнтів, що проходили лікування у дитячих клінічних лікарнях № 6 та № 7 міста Києва з приводу різних форм інфекцій сечових шляхів. У дослідженні аналізувалися дані отримані з анамнезу, об'єктивного обстеження та результатів проведених лабораторних та інструментальних дос¬ліджень. Провідним синдромом у хворих з ІСШ був інтоксикаційний (27% - інфекції нижніх сечових шляхів, 44% - гос¬трий пієлонефрит, 52%, - рецидив хронічного пієлонефриту). При більшості випадків ГП та ХП спостері¬гався зсув лейкоцитарної формули вліво у 93% та 94% випадків відповідно. Найчастішими ультразвуковими показниками пієлонефриту були розширення ниркових мисок: 36% у пацієнтів з ГП, та 63% у пацієнтів з ХП, ущільнення серединного ехо-комплексу: 81%, - ГП, 85%, - ХП. Серед захворювань, що супроводжували Інфекцію сечових найпоширенішою у групі ІНСШ було неутримання сечі (15%,), анатомічні аномалії були виявлені у 8%, хворих на хронічний пієлонефрит. На сучасному етапі часто виявляють випадки гострого пієлонефриту та рецидивів хронічного пієлонеф¬риту з відсутність специфічних скарг у пацієнтів, а також невираженими запальними змінами у загальному аналізі крові та загальному аналізі сечі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/2518
Розташовується у зібраннях:2017 УНММЖ №2Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.