Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/946
Назва: Лікарські помилки в хірургічній практиці: юридичні аспекти
Інші назви: Medical errors in surgery practice: legal aspects
Автори: Ергард, Наталія Миколаївна
Ergard, Natalia
Біляков, Андрій Миколайович
Музиченко, Петр Федорович
Ключові слова: Хірургія; лікарські помилки; тяжкі наслідки; судово-медична експертиза.
Дата публікації: 4-кві-2019
Видавництво: ГО «Асоціація хірургів України», ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» НАМН України.
Бібліографічний опис: Scopus
Серія/номер: Журнал "Клінічна хірургія";
Короткий огляд (реферат): Методологічною основою роботи стали системно-структурний та порівняльний аналіз лікарських помилок у медичному та правовому аспектах, обґрунтування понять «лікарська помилка», «нещасний випадок» а також «професійний злочин». Розглянуті положення та сформульовані висновки, які ґрунтуються на широкому нормативному, науково-теоретичному і практичному матеріалі. Помилки у медичній практиці є досить поширеним явищем, навіть у розвинутих країнах світу. Судова практика з цієї категорії справ взагалі не оприлюднюється. Це негативно впливає не лише на збільшення лікарських помилок, але й дає лікарю можливість відчувати впевненість у своїй безкарності. В Україні професійна діяльність лікаря хірурга регламентована не лише відомчими наказами, стандартами та правилами надання медичної допомоги, а й певними статтями Кримінального кодексу України (надалі – КК України). І якщо в окремих статтях мова йде про особливості та специфіку медичної діяльності та пов’язаної з цим кримінальної відповідальності, то лише ст. 140 КК України стосується будь-якого лікаря, в тому числі і хірурга.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/946
ISSN: 0023-2130 (Print)
2522-1396 (Online)
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації судової медицини та медичного права

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
LIKARSKI POMYLKY V KhIRURHIChNII PRAKTYTsI YuRYDYChNI ASPEKTY.pdf148,83 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.