Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/472
Назва: Клініко-нейрофізіологічна, нейровізуалізаційна та гемодинамічна характеристика ускладнень мігрені (мігренозний статус та мігрень-індукований інсульт)
Інші назви: Clinical-neurophysiological, neuroimaging and hemodynamic characteristics of migraine complications (status migrainosus and migraine-induced stroke)
Клинико-нейрофизиологическая, нейровизуализационая и гемодинамическая характеристика осложнений мигрени (мигренозный статус и мигрень-индуцированный инсульт)
Автори: Дідкова, Юлія Петрівна
Ключові слова: мігренозний статус
вальпроат натрія
мігрень-індукований інсульт
Дата публікації: 2019
Короткий огляд (реферат): У дисертації на підставі неврологічних, гемодинамічних, нейфізіологічних та нейровізуалізаційних обстежень хворих визначені особливості клінічного перебігу ускладнених форм мігрені: мігренозного статусу та мігрень-індукованого інсульту. Серед обстежених хворих з ускладненими формами мігрені діагностовано високий рівень інтенсивності головного болю за шкалою ВАШ та виражену втрату соціальної адаптації за шкалою MIDAS. В ході роботи виявлено, що не залежно від форми мігрені, ускладненої мігренозним статусом, стан гемодинаміки в басейні середніх мозкових артерій та по базилярній артерії суттєво відрізняється від таких показників в контрольній групі, щовказує на наявність зриву їх компенсації в період між нападами. На основі даних нейровізуалізаційних обстежень виявлено характерне формування ознак атрофічного процесу та дрібновогнищевих зон гліозу та формування хронічної дизрезорбтивної гідроцефалії. В роботі вперше показано кореляційний зв’язок між виявленими змінами показників гемодинаміки в період між нападами мігренозного болю, вогнищевими змінами речовини головного мозку та наявністю транзиторної неврологічної симптоматики під час мігренозного статусу. У разі аналізу ЕЕГ-картування у пацієнтів з мігренозним статусом виявлено десинхронізацію в тета-діапазоні, яка посилювалась після ритмічної фотостимуляції та переважання питомої ваги міжпівкульних кореляцій в альфа-діапазоні. Виявлені зміни можуть вказувати на порушення зв’язків між корою та таламо-лімбічними структурами. В роботі вперше описано клінічну картину, виявлені нейровізуалізаційні та гемодинамічні зміни у хворих з мігрень-індукованим інсультом. Проведене нами дослідження показало достовірну ефективність застосування розчину натрію вальпроату під час лікування мігренозного статусу хворих на мігрень у вигляді зниження ступеню втрати працездатності та повсякденної активності на протязі 6 – 8 місяців після лікування.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/472
Розташовується у зібраннях:Автореферати дисертацій кафедри неврології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Didkova.pdf1,1 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.