Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/1961
Назва: Стан сучасного правового регулювання наукових морфологічних досліджень в Україні
Автори: Федорова, О. А.
Федорова, С. В.
Ключові слова: морфологічні дослідження, етичні норми
Дата публікації: 29-лис-2018
Видавництво: Актуальні проблеми медичного права: професійний погляд
Короткий огляд (реферат): Наша держава досить успішно намагається привести методи проведення дослідів до загальноприйнятих світових норм аби діяти в правовій площині та з урахуванням етичних норм. Однак, проблема розвитку біоправа та біоетики в Україні потребує подальшого впровадження європейського досвіду. Дана потреба виникає тому, що досліди з біологічним матеріалом від живих і мертвих тварин, та людей є постійними.Наразі, чинні Накази та інструкції не можуть передбачити весь спектр та можливості майбутніх наукових та експериментальних морфологічних методів досліджень. Тому, вважаємо, що необхідно розробити уніфіковані та реальні маркери відповідності досліджень біоетичним нормам, які б не ставили дослідників в такі жорстокі рамки, за яких саме проведення експерименту може стати проблематичним. Наприклад, у відповідному Наказі , який, у сьогоденні також знаходяться в стані реформування, можна зробити доповнення щодо норм вилучення біооб’єктів, на зразок – «а за наукової чи експериментальної потреби – в дещо більшій кількості» абощо.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/1961
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри судової медицини та медичного праваУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.