Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/15571
Назва: Сучасні погляди на патофізіологію вогнищевої алопеції (огляд літератури)
Інші назви: MODERN PERSPECTIVES ON THE PATHOPHYSIOLOGY OF ALOPECIA AREATA (literature review)
Автори: Степаненко, Р. Л.
Литинська, Т. О.
Гумен, А. О.
Ключові слова: Вогнищева алопеція, патогенез, імунна толерантність, генетичні фактори, кишкова мікробіота,персоналізоване лікування.
Дата публікації: 2025
Короткий огляд (реферат): Актуальність. Вогнищева алопеція (ВА) є одним із найпоширеніших аутоімунних захворювань, що характеризується ризиком розвитку протягом життя близько 2% та поширеністю від 0,1% до 0,2%.. Відсутність універсально ефективного лікування створює значну медичну потребу. Зростаючий обсяг досліджень щодо ролі імунної системи, генетичних факторів та кишкової мікробіоти у патогенезі ВА відкриває нові перспективи для розробки цілеспрямованих терапевтичних підходів. Ціль: розглянути складні механізми патогенезу вогнищевої алопеції, зокрема автоімунні процеси, вплив генетичних та середовищних чинників, а також можливі перспективн напрямки лікування. Матеріали та методи. Використано дані з генетичних досліджень, клінічних спостережень та експериментальних моделей. Аналізовано результати молекулярно-біологічних та імунологічних досліджень, що стосуються механізмів імунної толерантності, ролі кишкової мікробіоти та взаємозв'язків з іншими автоімунними захворюваннями. Результати. ВА пов'язана зі значним порушенням імунної толерантності, що призводить до аутоімунної атаки на волосяний фолікул. Генетичні зв'язки з іншими захворюваннями підтверджують гіпотезу про спільні механізми їх розвитку. Роль кишкової мікробіоти у виробленні імунної відповіді та модуляції запальних процесів демонструється на рівні експериментальних та клінічних досліджень. Висновки. Дослідження патогенезу ВА вказують на потребу у подальшій розробці ефективних терапевтичних стратегій, спрямованих на відновлення імунної толерантності та регулювання кишкової мікробіоти.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/15571
ISSN: УДК: 615.322+582.521.11
DOI: https://doi.org/10.32345/2664-4738.1.2025.18
Розташовується у зібраннях:2025 Медична наука України №1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
18_2025_1.pdf155,26 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.