Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/15525
Назва: Проблеми формування професійного середовища з оцінки медичних технологій в Україні
Автори: Немченко, А. С.
Назаркіна, В. М.
Косяченко, К. Л.
Бабенко, М. М.
Ключові слова: Національна система кваліфікацій, експерт з оцінки медичних технологій, компетентнісний підхід, професійний стандарт, система вищої освіти, результати навчання, кваліфікація, ринок праці.
Дата публікації: 2023
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена дослідженню стану та проблем формування професійного середовища з оцінки медичних технологій (ОМТ) у контексті інтеграції освіти, науки та практики відповідно до міжнародних стандартів, вимог роботодавців і потреб суспільства. Розвиток ОМТ в Україні та фокус нового Європейського Регламенту з ОМТ на об’єднання зусиль у цій сфері актуалізує питання підготовки кваліфікованих експертів з ОМТ, здатних на належному рівні планувати й проводити такі дослідження, документально оформляти їх результати та впроваджувати у наукову, освітню та практичну діяльність. Не менш важливим є питання розробки професійних стандартів (ПС) для професій, які були внесені до національного класифікатора на вимогу часу, зокрема, посада експерта з ОМТ. В Україні впровадження ОМТ перебуває на початковому етапі, формується нормативна база щодо організаційних аспектів і методології проведення оцінки. Створено та затверджено кваліфікаційну характеристику експерта з ОМТ, освітню програму підготовки магістрів і професійний стандарт «Експерт з ОМТ». Професійні та освітні стандарти мають бути елементами цілісної національної системи кваліфікацій у вигляді комплексу взаємопов’язаних документів, спрямованих на поліпшення якості підготовки фахівців та їх конкурентоспроможності на національному та світовому ринках праці. Для належного функціонування такої системи має бути удосконалена нормативно-правова база, зокрема, у контексті узгодження термінології та змістовних елементів стандартів, уникнення дублювання та гармонізації з міжнародними вимогами.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/15525
ISSN: УДК 378 : 331.5
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри організації та економіки фармації



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.