Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/14822
Назва: Вивчення майбутніми лікарями гомеостазу і його регуляції як основи пропедевтики клінічних дисциплін
Автори: Микула, М. М.
Ключові слова: Варіативна дисципліна, регуляція гомеостазу, фахова компетентність, фізіологічні механізми, пропедевтика.
Дата публікації: 2024
Короткий огляд (реферат): Знання механізмів і закономірностей підтримання фізіологічних параметрів внутрішнього середовища організму в процесі життєдіяльності необхідне майбутнім лікарям для використання у вивченні подальших медичних дисциплін і в майбутній професійній діяльності. У статті наведений аналіз структури й головних завдань нової варіативної дисципліни «Гомеостаз і його регуляція» на кафедрі фізіології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Варіативна дисципліна «Гомеостаз і його регуляція» є освітнім компонентом другого року навчання для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 222 «Медицина». Навчальний план дисципліни для здобувачів вищої освіти: загальна кількість годин – 90 (3,0 кредитів ЄКТС), з них 4 години – лекції, 26 годин – практичні заняття та 60 годин самостійної роботи. Вид контролю успішності навчання – диференційований залік. Наведено тематичний план лекцій і практичних занять з дисципліни. Головними завданнями у процесі вивчення дисципліни «Гомеостаз і його регуляція» є системний підхід до з’ясування сутності фізіологічних процесів, функцій органів, систем та всього організму. Передбачено вивчення фізіологічних механізмів нервової та ендокринної регуляції, взаємодії систем організму. Важливим компонентом робочої програми є дослідження механізмів фармакологічної корекції фізіологічних функцій. Студенти засвоюють практичні навички для оцінювання функціональних можливостей організму, розширюють уявлення про роль фізіології людини для засвоєння клінічних дисциплін. Знаючи основи механізмів підтримання гомеостазу, студенти набувають здатності до самостійного аналізу причин і наслідків розвитку захворювань. Використовуючи результати самостійного пошуку, синтезу та аналізу інформації з різних джерел, вони навчаються вирішувати типові завдання у професійній діяльності, використовуючи дані лабораторних, клінічних та інструментальних досліджень. Визначення впливу зовнішніх факторів на процеси регуляції гомеостазу дає змогу надавати медичну допомогу хворим у разі невідкладних станів і постраждалим в екстремальних ситуаціях. Навчальна дисципліна є основою для розуміння принципів збереження здоров’я, здорового способу життя та профілактики захворювань в процесі життєдіяльності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/14822
ISSN: УДК 378.016:612
Розташовується у зібраннях:Наукові публікації кафедри фізіології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Медицина та фармація.pdf266,63 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.