Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/2449
Назва: Томографічне дослідження змін мукоперіосту верхньощелепної пазухи після проведення синусліфтингу
Автори: Шпачинський, О.
Скібіцький, В.
Філіппенкова, Л.
Василевський, К.
Дідковський, В.
Копчак, А.
Ключові слова: латеральна субантральна аугментація, синусліфтинг, конусно-проме нева комп’ютерна томографія, мукоперіост, синусит.
Дата публікації: 2019
Видавництво: НМУ імені О.О.Богомольця, ТОВ «Август Трейд»
Короткий огляд (реферат): Відновлення жувальної ефективності у пацієнтів з дистаотно необмеже ними дефектами зубного ряду верхньої щедепи, з опорою дентальних протезів на імп лантах, часто є складним завданням через значну атрофію альвеолярного відростку та пневматизацію верхньощелепного синусу. Відновлення жувальної функції в таких ситуаціях можливе за якісної оцінки стану кісткової тканини, прилеглих анатоміч них структур, стану мукоперіосту верхньощелепного синусу, на основі конусно-про меневої комп’ютерної томографії (КПКТ) та проведення латеральної субантральної аугментації (ЛСАА). Процедура (ЛСАА) проведена на базі Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця за згодою 87 пацієнтів, з 2016 по 2018 роки. Всім пацієнтам проводилась КПКТ на доопераційному етапі, а також в період 1 та 6 місяців після проведення ЛСАА. Проведення та оцінка даних здійснювалась на апара ті Planmeca ProMax 3D. Дані КПКТ демонструють падіння показників мукоперіосту типу A з 86,67 до 26,75%. Кількість випадків тип B незначно збільшились з 20,33% до 26,75 %. Показники мукоперіосту наступні, 7,5 проти 41,73%. Типи D та E в межах 13.91 та 2.14% Однак, ознаки гострого синуситу констатуються тільки в 2 випадках. В 3 випадках рентгенологічно фіксувався тип F. Підсумовуючи, незначні зміни мукопе ріосту спостерігались у 17.12% пацієнтів, яким проведено ЛСАА. Оскільки оцінка та діагностика змін мукоперіосту на осноі клінічних та рентгенологічних даних є склад ними – це доводить необхідність мультидисциплвнарного підходу, участі ЛОР-лікарів та ендоскопічного контролю пацієнтів, яким проведиться процедура ЛСАА.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.librarynmu.com/handle/123456789/2449
Розташовується у зібраннях:2019 УНММЖ № 4

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
55 Томографічне дослідження.pdf486,75 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.