Перегляд зібрання за групою - Автори Коваль, Б. М.

Перейти до: 0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ъ Ы Ь Э Ю Я І Ї Є
або ж введіть декілька перших літер:  
Результати 1 до 4 із 4
Дата випускуНазваАвтор(и)
2024Методичні розробки з хірургії для студентів 5-го курсу Медичного факультету № 2 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Тема 1. «Вогнепальні поранення Сучасні види зброї. Можлива структура санітарних втрат. Пошкоджувальні фактори тканин людини при вогнепальному пораненні. Особливості структурних і функціональних змін тканин залежно від виду зброї. Ураження мінно-вибуховими пристроями, бомбами об’ємного вибуху. Медична допомога пораненим, профілактика ранової інфекції. Первинна хірургічна обробка ран, їх особливості і відмінності від вогнепальних поранень. Особливості і відмінності первинної хірургічної обробки при великих механічних пошкодженнях. Види первинної хірургічної обробки ран за обсягом і терміном їх виконання Показання, відсутність показань і протипоказання для первинної хірургічної обробки ран. Сучасні погляди на ранову хворобу, періоди».Сусак, Я. М.; Бурка, А. О.; Коваль, Б. М.; Гонза, Р. В.; Коротя, М. В.; Маркулан, Л. Ю.
2024Методичні розробки з хірургії для студентів 5-го курсу Медичного факультету № 2 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Тема 4. Кровотеча і крововтрата Класифікація кровотеч в залежності від джерела кровотечі, часу її виникнення і ступеня крововтрати. Клінічна картина кровотечі та гострої крововтрати. Способи визначення величини крововтрати у польових умовах та при надзвичайних станах. Показання для переливання крові на війні. Контроль за придатністю крові для переливання. Техніка переливання крові. Різновиди трансфузійних розчинів і показання до їх застосування. Можливі ускладнення при переливанні крові. Їх профілактика і лікування. Засоби тимчасової, кінцевої зупинки кровотечі. Методики розрахунку потреби крові та кровозамінників у польових умовах та надзвичайних станах.Бурка, А. О.; Балабан, О. В.; Коваль, Б. М.; Костромін, Г. О.; Миргородський, Д. С.; Іванцок, В. М.
2024Методичні розробки з хірургії для студентів 5-го курсу Медичного факультету № 2, Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Тема 2. Інфекційні ускладнення бойових пошкоджень Ранова інфекція. Фактори, що сприяють виникненню ранової інфекції. Мікрофлора рани. Первинне і вторинне очищення рани. Місцева гнійна інфекція. Характеристика токсико-резорбтивної лихоманки і сепсису. Клініка сепсису. Профілактика і лікування гнійних ускладнень вогнепальних ран. Анаеробна інфекція рани. Термін виникнення, місцеві та загальні прояви. Характеристика різних клінічних форм. Профілактика анаеробної інфекції. Специфічне і неспецифічне лікування. Результати лікування.Сусак, Я. М.; Коваль, Б. М.; Лещишин, І. М.; Балабан, О. В.; Бик, П. Л.; Коротя, М. В.
2024Методичні розробки з хірургії для студентів 5-го курсу Медичного факультету № 2, Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Тема 3. «Комбіновані радіаційні і хімічні ураження. Термічні пошкодження Поняття про комбіновані і радіаційні ураження. Їх поєднання. Особливості перебігу поранень, переломів кісток, термічних опіків при комбінованих радіаційних ураженнях і потраплянні радіоактивних речовин на рану та опікову поверхню. Синдром взаємного обтяження. Особливості перебігу радіаційних опіків. Медична допомога в осередку ураження. Місцеві і загальні патологічні прояви термічних опіків. Класифікація опіків за глибиною пошкодження. Ступені опіків. Визначення загальної площі опіків і площі глибокого пошкодження. Періоди опікової хвороби. Опіковий шок. Опікова септикотоксемія. Видужання. Ураження світловим випромінюванням ядерного вибуху, запалювальними сумішами. Медична допомога на полі бою ( в осередку масових санітарних втрат). Медичне сортування, обсяг і зміст медичної допомоги в умовах бойових і екстремальних ситуаціях мирного часу».Сусак, Я. М.; Коваль, Б. М.; Гонза, Р. В.; Максименко, М. В.; Охоцька, О. І.; Коротя, М. В.